SAYACINIZ İÇERİDEYSE, SAYACINIZI ELEMANLARIMIZIN RAHAT OKUYABİLECEĞİ BİR YERE ALIN, FATURALARINIZ ZAMANINDA VE SAĞLIKLI OKUNSUN!

Endeks okumak ve faturanızı çıkartmak adına adresinize gelen görevlilerimiz, bazen sayaçlarınıza rahat ulaşamadıkları için endekslerinizi rahat okuyamamakta, akabinde faturalarınız zamanında çıkmamaktadır. Eğer sayaçlarınız elemanlarımızın rahat okuyabilecekleri bir yerde değilse, elemanlarımızın faturalarınızın sizlere zamanında ulaşmasına yardımcı olabilmesi için aşağıda belirtilen Yönetmenlik maddelerine göre davranmanız gerekmektedir.

Elektrik İç Tesisleri Yönetmeliğinin 18 maddesine göre ‘ Elektrik iç tesislerinde kullanılacak sayaçlar, yürürlükte bulunan mevzuat hükümlerine uygun olmalıdır.’

Ayrıca Müşteri Hizmetleri Yönetmenliğinin 17.maddesinde ise ‘ Sayaç ile ilgili ölçü aletlerinin yeri, ilgili mevzuat çerçevesinde dağıtım lisansı sahibi tüzel kişiler tarafından belirlenir. Sayaç ilgili tüzel kişinin kolayca okuyabileceği şekilde tesis edilir. İlgili tüzel kişi, teknik gereklilik halinde müşteri tesislerine ilave ölçü ve kontrol cihazları tesis edebilir. Müşteri, ilgili tüzel kişi tarafından tesis edilen sayaç, ölçü ve kontrol cihazları ile bunların tesis edileceği yerler için kira veya başka bir ad altında herhangi bir bedel talep edemez.’ denilmektedir.

Belirtilen yönetmelik maddelerine istinaden, sayacınızın olduğu pano endeks okuma elemanlarımızın rahatlıkla ulaşamayacakları bir yerdeyse, panonun yerini yetkili elektrik tesisatçısına değiştirtmek suretiyle, proje ve iş bitim evrakları ile İl Müdürlüğümüze müracaat etmeniz gerekmektedir.

Akdeniz Edaş Alo 186

Akdeniz Elektrik Dağıtım Facebook Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Sayfası Akdeniz Elektrik Twitter Destek Sayfası Akdeniz Edaş Linkedin Sayfası
© 2021 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Kullanım ve Koşullar | Gizlilik Koşulları
   
node04 22.06.2021 00:56:51