Ana Sayfaya Dön
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. 186 Çağrı Merkezi
Alanya’nın enerjisine 30,5 milyon liralık yatırım
Ana Sayfa / Alanya’nın enerjisine 30,5 milyon liralık yatırım
Alanya’nın enerjisine  30,5 milyon liralık yatırım

Elektrik dağıtım hizmeti verdiği bölgelere kesintisiz enerji sunmak için aralıksız olarak yatırımlarına devam eden Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.(AEDAŞ), Alanya ve çevresine bu yıl 30.5 milyon liralık yatırım yapacak. Söz konusu yatırım miktarının yaklaşık üçte biri olan 11 milyon lirayı 2 ay içinde tamamlamayı planlayan şirket, özellikle kırsal mahallelerde ve yaylalarda süren çalışmaları kış gelmeden bitirmeyi hedefliyor.

Alanya için ayrılan ödeneğin tamamının yılsonuna kadar kullanılacağını dile getiren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, “Söz konusu yatırımlardan sonra, Alanya'da minimum seviyelere indirdiğimiz arıza ve kesintileri daha da aşağıya çekmiş olacağız. Yenilenen enerji nakil hatları ve güçlenen trafolarımız sayesinde tüketicilerimize çok daha yüksek kalitede hizmet vereceğiz” dedi.

 

YAYLALARA ORTA GERİLİM ENERJİ NAKİL HATTI

İlçeye yapılan yatırımlarla ilgili bilgi veren Antalya Doğu Bölge Müdürü Yunus Başarı da, Alanya gibi önemli bir bölgede yatırımların biran önce bitmesi için var güçleriyle çalıştıklarını söyledi. Taşbaşı, Öteköy, Üzümlü, Uğurlu, Bıçakçı mahallelerine ait; Çamlık, Çeltek, Ahmetler, Teveriç, Aktaş yaylalarında alçak ve orta gerilim enerji nakil hatlarını yaz bitmeden tamamlayacaklarını kaydeden Başarı, bu çalışmanın 1 milyon 894 bin liralık bir yatırım olacağını belirtti.

 

TURİZM BÖLGELERİNDE YATIRIM DÖNEMİ EYLÜL VE EKİM AYLARI

Elikesik, Toslak ve Mahmutseydi mahallelerinde alçak ve orta gerilim tesis yapımının 1 milyon 798 bin liraya mal olacağını dile getiren Başarı, "Mahmutseydi mahallemizdeki çalışmanın önemli bir kısmı bitti, tamamı ise 1.5 ay içinde sona erecek. Alanya merkezde 31.5 kV dönüşüm bölgesi elektrik tesis işimiz devreye girdi. Turizm sezonunda elektrik kesintisi yapmamak ve şehir merkezine kepçeleri sokmamak için trafoların değişimini eylül veya ekim ayında yapmayı planlıyoruz." değerlendirmesinde bulundu.

 

Kuşyuvası tünellerinin aydınlatılması ve şebeke işini Karayolları Bölge Müdürlüğü ile ortak hareket ederek yaptıklarını anlatan Başarı, " 5.5 milyon TL'lik tünel aydınlatma ve şebeke çalışmamız tamamlandı. Bunun yanı sıra Bademağacı mahallemizde şebeke yenileme ve trafo konulması süreci biterken, Dinek mahallemizde yol aydınlatması için çalışmalarımız sona ermek üzere. Demirtaş'taki şebeke yenileme çalışmamız da kısa sürede tamamlanacak. Konaklı'da ve Kuzyaka mahallesinde şebeke yenilemesi,  Seki yaylasında ise aydınlatma çalışmalarımıza hız kesmeden devam ediyoruz" diye konuştu.

   
Basın Odası
Basın Odası


Yüksek müşteri memnuniyeti hedefiyle abonelerine özel projeler üreten AEDAŞ; yatırım, altyapı ve tesis çalışmaları hakkında abonelerini bilgilendirme dönemini başlattı. Bölgede bulunan abonelerine çalışmanın niteliği ve ne kadar süreceği bilgisini SMS ile paylaşacak olan AEDAŞ, “Yatırım için bölgenizdeyiz” diyecek. Enerji nakil hatlarının yer altına alınması, aydınlatma direklerinin montajı ya da trafo güç artırma gibi yatırımlardan abonelerinin de bilgisi olması gerektiğine inanan AEDAŞ, “Mahallenizde yatırım, altyapı çalışması yapılacaktır. Vereceğimiz rahatsızlıktan ötürü özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz” SMS’i gönderecek. Söz konusu çalışmanın olduğu süre içinde her hangi bir elektrik kesintisi yapılacaksa o da ayrıca bildirilecek.

Elektrikte yeni abonelik ve güç artırımı süreçlerini hızlandırmayı hedefleyen AEDAŞ, “Enerji Talep Sistemi” adı verilen online sistemi devreye aldı. Tüketici adına işlem yapan yetkili elektrik mühendisleri ve fen adamları, artık son abonelik işlemine kadarki tüm süreçleri bu platform sayesinde online gerçekleştirebilecek.

Ramazan Bayramı’nda tatilcilerin akın ettiği Antalya’da artan elektrik tüketimine karşı alarma geçen AEDAŞ, bayram boyunca enerji sıkıntısı yaşanmaması için planlı kesintileri askıya alırken, 891 personeli de olası arızalara müdahale amacıyla sahada görevlendirdi. Bölgede ilkbahara göre yaz aylarında, elektrik tüketiminde yüzde 75’lere varan artışlar yaşanması nedeniyle yatırım programı ve vardiya düzenini özel olarak dizayn eden AEDAŞ, bu yıl toplam 183 milyon liralık yatırım yapacak

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ. Isparta Bahçeşehir Koleji öğrencilerine elektriğin doğru kullanımı ve tehlikelerinden korunmanın yollarıyla ilgili eğitim verdi.
2017 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.