Ana Sayfaya Dön
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. 186 Çağrı Merkezi
Kaçağı Birlikte Yakalayalım
Ana Sayfa /TALEP VE ÖNERİLERİNİZ/Kaçağı Birlikte Yakalayalım
Kaçağı Birlikte Yakalayalım

Sizlere kaçak kullanımın en bariz bir şekilde belli olabileceği durumları belirtmeye çalışacağız. Bu basit kontrolleri yaptığınız zaman, birebir eşleşen ya da çok daha farklı durumlar varsa ekteki kaçak bildirim formunu doldurup bizlere gönderdiğiniz takdirde, ekiplerimiz belirtilen yer ve adreste gerekli kontrolleri gerçekleştireceklerdir.

Kontroller sonucunda kaçak kullanım tespit edildiği takdirde yönetmeliklerimize göre gereken işlemler yapılacaktır.

1 – Sayacın alt kısmındaki ölçü bölümündeki  kapak mühürünü kontrol ediniz.

Sayaç üst kapak bölümünde bulunan mühürler (2 adet) Bakanlık mühürleridir. Alt kısmındaki mühürse Şirketimizin mührüdür. Bunların sağlam olup olmadığı kontrol edilmelidir. Mühürlerde eksik varsa ekteki formu doldurunuz.

2 – Sayacın üst kapağında zorlanmadan kaynaklı deformasyon olup olmadığına dikkat edelim. Eğer varsa ekteki formu doldurunuz.

3 – Sayaç ekranı üzerinde herhangi bir hata veya arıza bilgisi var mı kontrol ediniz.

Sayaç ekranındaki işaretlerin anlamı aşağıdaki gibidir :

Açık renkli kilit işareti: Üst kapak açık sinyalidir.

Siyah renkli kilit işareti: Klemens kapağı açıldı işaretidir.

Pil işareti: Sayaç pilinin zayıfladığının göstergesidir.

L1 L2 L3:Faz gerilim göstergesi.(Bu fazlardan herhangi birinin enerjisi kesik ise o faza ait gerilim sembolü (L1 L2 ya da L2)gözükmez.

I1 I2 I3:Tüm fazlara ait akımlar doğru ise bu semboller sürekli olarak yanar.Herhangi bir faza ait akım uçları ters bağlandıysa o faza ait I ışığı flaşlayarak yanıp söner.

Yukarıda belirtilen durumların sayaç üzerinde gözükmesi durumunda Kayıp Kaçak Direktörlüğümüze ekteki form aracılığıyla  ya da 186 Çağrı Merkezimize kayıt bırakmak suretiyle başvurabilirsiniz.

KAÇAK BİLDİRİM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ .

Basın Odası


Antalya, Isparta ve Burdur’da yaklaşık 37 bin 333 kilometrekarelik alanda 1,7 milyon aboneye hizmet veren AEDAŞ, referandum günü elektrik dağıtımında sorun yaşanmaması için alarma geçti. Arıza onarım ve bakım ekiplerinin vardiya düzenleri yeniden belirlenirken, olağanüstü durumlara karşı da ön hazırlıklar yapıldı

AEDAŞ bünyesinde geliştirilen ‘Akıllı Elektronik Mühür Sistemi Projesi’nde pilot uygulamaya start verilirken, saha uygulaması da başlatıldı. 13 Nisan itibarıyla kullanıma alınan ve elektrik sayacındaki ölçümlerde yetkisiz işlem yapılmasına izin vermeyen ‘Akıllı Mühür’; dünya elektrik dağıtım sektöründe bir ilk olma özelliğini taşıyor

AEDAŞ, iş sağlığı ve güvenliği konusunda sahada ortaya çıkabilecek tüm senaryolara karşı çalışanlarının hazırlıklı olması için özel bir eğitim parkuru oluşturdu. Saha personeli bu parkurda; elektrik direğine tırmanmadan, kablo patlağını onarmaya, izolatör arızalarını gidermeden, enerji açma kapamaya karşı hemen her alanda uygulamalı olarak eğitiliyor.

Tamamı AEDAŞ çalışanlarından oluşan ‘Çalışan Sahnesi’, senaryosunu dağıtım sektörünün sorunları ve çözümlerinden alan tiyatro oyunu ile sahneye çıktı. 25-26 Mart’ta Antalya’da, 2 Nisan’da ise Burdur’da sahne alan AEDAŞ çalışanlarının tiyatro oyunu büyük beğeni topladı. Tiyatro sonunda çalışanların çocuklarının oynadığı iş sağlığı ve güvenliğine neden uyulması gerektiğini anlatan kısa film de gösterildi
2017 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.