Ana Sayfaya Dön
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. 186 Çağrı Merkezi
Kaçağı Birlikte Yakalayalım
Ana Sayfa /TALEP VE ÖNERİLERİNİZ/Kaçağı Birlikte Yakalayalım
Kaçağı Birlikte Yakalayalım

Sizlere kaçak kullanımın en bariz bir şekilde belli olabileceği durumları belirtmeye çalışacağız. Bu basit kontrolleri yaptığınız zaman, birebir eşleşen ya da çok daha farklı durumlar varsa ekteki kaçak bildirim formunu doldurup bizlere gönderdiğiniz takdirde, ekiplerimiz belirtilen yer ve adreste gerekli kontrolleri gerçekleştireceklerdir.

Kontroller sonucunda kaçak kullanım tespit edildiği takdirde yönetmeliklerimize göre gereken işlemler yapılacaktır.

1 – Sayacın alt kısmındaki ölçü bölümündeki  kapak mühürünü kontrol ediniz.

Sayaç üst kapak bölümünde bulunan mühürler (2 adet) Bakanlık mühürleridir. Alt kısmındaki mühürse Şirketimizin mührüdür. Bunların sağlam olup olmadığı kontrol edilmelidir. Mühürlerde eksik varsa ekteki formu doldurunuz.

2 – Sayacın üst kapağında zorlanmadan kaynaklı deformasyon olup olmadığına dikkat edelim. Eğer varsa ekteki formu doldurunuz.

3 – Sayaç ekranı üzerinde herhangi bir hata veya arıza bilgisi var mı kontrol ediniz.

Sayaç ekranındaki işaretlerin anlamı aşağıdaki gibidir :

Açık renkli kilit işareti: Üst kapak açık sinyalidir.

Siyah renkli kilit işareti: Klemens kapağı açıldı işaretidir.

Pil işareti: Sayaç pilinin zayıfladığının göstergesidir.

L1 L2 L3:Faz gerilim göstergesi.(Bu fazlardan herhangi birinin enerjisi kesik ise o faza ait gerilim sembolü (L1 L2 ya da L2)gözükmez.

I1 I2 I3:Tüm fazlara ait akımlar doğru ise bu semboller sürekli olarak yanar.Herhangi bir faza ait akım uçları ters bağlandıysa o faza ait I ışığı flaşlayarak yanıp söner.

Yukarıda belirtilen durumların sayaç üzerinde gözükmesi durumunda Kayıp Kaçak Direktörlüğümüze ekteki form aracılığıyla  ya da 186 Çağrı Merkezimize kayıt bırakmak suretiyle başvurabilirsiniz.

KAÇAK BİLDİRİM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ .

Basın Odası


Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ. Isparta Bahçeşehir Koleji öğrencilerine elektriğin doğru kullanımı ve tehlikelerinden korunmanın yollarıyla ilgili eğitim verdi.

AEDAŞ, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası çerçevesinde Antalya, Isparta ve Burdur’daki okullarda öğrencilere özel eğitimler verdi. İş sağlığı ve güvenliği konusunda uyulması gereken kuralların anlatıldığı programlarda, elektrik dağıtım sektöründe tehlikelerden korunmanın yolları da uygulamalı olarak anlatıldı.

Antalya, Isparta ve Burdur’da 1,7 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (AEDAŞ) yeni genel müdürü Bahadır Müdüroğlu oldu. 14 yıldır enerji sektöründe profesyonel iş hayatını sürdüren Müdüroğlu, son olarak Ak Den Enerji’de Genel Koordinatör olarak görev yapıyordu.

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya başta olmak üzere Isparta ve Burdur’da kesintisiz enerji sağlamak üzere yatırımlarına devam eden AEDAŞ, son 1 aylık periyotta üç bölgede toplam 228 kilometrelik enerji hattının bakımını gerçekleştirdi. Aynı dönemde 138 trafoyu da elden geçiren AEDAŞ ekipleri, toplam 13 bin 156 aydınlatma armatürünün de bakımını yaptı
2017 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.