Ana Sayfaya Dön
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. 186 Çağrı Merkezi
Kaçağı Birlikte Yakalayalım
Ana Sayfa /TALEP VE ÖNERİLERİNİZ/Kaçağı Birlikte Yakalayalım
Kaçağı Birlikte Yakalayalım

Sizlere kaçak kullanımın en bariz bir şekilde belli olabileceği durumları belirtmeye çalışacağız. Bu basit kontrolleri yaptığınız zaman, birebir eşleşen ya da çok daha farklı durumlar varsa ekteki kaçak bildirim formunu doldurup bizlere gönderdiğiniz takdirde, ekiplerimiz belirtilen yer ve adreste gerekli kontrolleri gerçekleştireceklerdir.

Kontroller sonucunda kaçak kullanım tespit edildiği takdirde yönetmeliklerimize göre gereken işlemler yapılacaktır.

1 – Sayacın alt kısmındaki ölçü bölümündeki  kapak mühürünü kontrol ediniz.

Sayaç üst kapak bölümünde bulunan mühürler (2 adet) Bakanlık mühürleridir. Alt kısmındaki mühürse Şirketimizin mührüdür. Bunların sağlam olup olmadığı kontrol edilmelidir. Mühürlerde eksik varsa ekteki formu doldurunuz.

2 – Sayacın üst kapağında zorlanmadan kaynaklı deformasyon olup olmadığına dikkat edelim. Eğer varsa ekteki formu doldurunuz.

3 – Sayaç ekranı üzerinde herhangi bir hata veya arıza bilgisi var mı kontrol ediniz.

Sayaç ekranındaki işaretlerin anlamı aşağıdaki gibidir :

Açık renkli kilit işareti: Üst kapak açık sinyalidir.

Siyah renkli kilit işareti: Klemens kapağı açıldı işaretidir.

Pil işareti: Sayaç pilinin zayıfladığının göstergesidir.

L1 L2 L3:Faz gerilim göstergesi.(Bu fazlardan herhangi birinin enerjisi kesik ise o faza ait gerilim sembolü (L1 L2 ya da L2)gözükmez.

I1 I2 I3:Tüm fazlara ait akımlar doğru ise bu semboller sürekli olarak yanar.Herhangi bir faza ait akım uçları ters bağlandıysa o faza ait I ışığı flaşlayarak yanıp söner.

Yukarıda belirtilen durumların sayaç üzerinde gözükmesi durumunda Kayıp Kaçak Direktörlüğümüze ekteki form aracılığıyla  ya da 186 Çağrı Merkezimize kayıt bırakmak suretiyle başvurabilirsiniz.

KAÇAK BİLDİRİM FORMU İÇİN TIKLAYINIZ .

Basın Odası


Yüksek müşteri memnuniyeti hedefiyle abonelerine özel projeler üreten AEDAŞ; yatırım, altyapı ve tesis çalışmaları hakkında abonelerini bilgilendirme dönemini başlattı. Bölgede bulunan abonelerine çalışmanın niteliği ve ne kadar süreceği bilgisini SMS ile paylaşacak olan AEDAŞ, “Yatırım için bölgenizdeyiz” diyecek. Enerji nakil hatlarının yer altına alınması, aydınlatma direklerinin montajı ya da trafo güç artırma gibi yatırımlardan abonelerinin de bilgisi olması gerektiğine inanan AEDAŞ, “Mahallenizde yatırım, altyapı çalışması yapılacaktır. Vereceğimiz rahatsızlıktan ötürü özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz” SMS’i gönderecek. Söz konusu çalışmanın olduğu süre içinde her hangi bir elektrik kesintisi yapılacaksa o da ayrıca bildirilecek.

Elektrikte yeni abonelik ve güç artırımı süreçlerini hızlandırmayı hedefleyen AEDAŞ, “Enerji Talep Sistemi” adı verilen online sistemi devreye aldı. Tüketici adına işlem yapan yetkili elektrik mühendisleri ve fen adamları, artık son abonelik işlemine kadarki tüm süreçleri bu platform sayesinde online gerçekleştirebilecek.

Ramazan Bayramı’nda tatilcilerin akın ettiği Antalya’da artan elektrik tüketimine karşı alarma geçen AEDAŞ, bayram boyunca enerji sıkıntısı yaşanmaması için planlı kesintileri askıya alırken, 891 personeli de olası arızalara müdahale amacıyla sahada görevlendirdi. Bölgede ilkbahara göre yaz aylarında, elektrik tüketiminde yüzde 75’lere varan artışlar yaşanması nedeniyle yatırım programı ve vardiya düzenini özel olarak dizayn eden AEDAŞ, bu yıl toplam 183 milyon liralık yatırım yapacak

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ. Isparta Bahçeşehir Koleji öğrencilerine elektriğin doğru kullanımı ve tehlikelerinden korunmanın yollarıyla ilgili eğitim verdi.
2017 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.