Ana Sayfaya Dön
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. 186 Çağrı Merkezi
AEDAŞ’tan öğrencilere iş sağlığı ve güvenliği eğitimi
Ana Sayfa / Basın Odası / AEDAŞ’tan öğrencilere iş sağlığı ve güvenliği eğitimi
AEDAŞ’tan öğrencilere iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

AEDAŞ, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası çerçevesinde Antalya, Isparta ve Burdur’daki okullarda öğrencilere özel eğitimler verdi. İş sağlığı ve güvenliği konusunda uyulması gereken kuralların anlatıldığı programlarda, elektrik dağıtım sektöründe tehlikelerden korunmanın yolları da uygulamalı olarak anlatıldı.

 

İş sağlığı ve güvenliğini çalışma hayatının odak noktasına koyan Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ); 4-10 Mayıs tarihleri arasında kutlanan İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası çerçevesinde Antalya, Burdur ve Isparta’da bir dizi eğitim ve bilgilendirme çalışmasına imza attı.

 

“İş sağlığı ve güvenliği şirketimizin kırmızı çizgisini oluşturuyor” diyen AEDAŞ Genel Müdürü Bahadır Müdüroğlu, “Erken uyarı sistemleri, doğru malzeme kullanımı ve düzenli eğitim ile iş kazalarını önlemek, güvenli bir çalışma ortamı sağlamak mümkün. Önemli olan, tüm bunları çalışma hayatının odak noktasına koyabilmek” değerlendirmesinde bulundu.

 

AKDENİZ ÜNVERSİTESİ’NDE ‘İŞ GÜVENLİĞİ EĞİTİMİ’

Hafta içinde Antalya’da AEDAŞ İş Sağlığı ve Güvenliği Yöneticiliği ve Akdeniz Üniversitesi Mühendislik Fakültesi ile gerçekleştirilen iş birliği çerçevesinde elektrik-elektronik bölümü öğrencilerine teorik ve uygulamalı eğitimler verilirken, Mühendislik Fakültesi’nde gerçekleştirilen konferansta AEDAŞ adına Isparta İl Müdürü Niyazi Kıvılcım, ‘Elektrik Dağıtım Sektöründe İş Güvenliği Eğitimleri’ konulu bir sunum yaptı. Ardından da elektrik sektöründe kullanılan malzemeler ve tehlikelerden korunma yolları uygulamalı olarak anlatıldı. Yaklaşık 100 öğrenci ve öğretim üyesinin katıldığı konferansta AEDAŞ şirket doktoru ise iş sağlığı konusunda öğrencileri eğitici bilgiler paylaştı. AEDAŞ yetkilileri gün boyu fakültede stant açarak hem şirket hakkında öğrencileri bilgilendirdi hem de genç nesillerin istihdamına yönelik görüşmelerde hazır bulundu.

 

ISPARTA’DA 5 İLÇE VE KÖY OKULLARINDA ETKİNLİK DÜZENLENDİ

AEDAŞ, iş sağlığı ve güvenliğinin anlatıldığı sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Isparta Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından belirlenen 5 ilçe ve köy okullarında etkinlikler gerçekleştirdi. Sütçüler Çetin Şentürk İlkokulu’nda 157 öğrenci ve 7 öğretmenin, Şarkikaraağaç Çiçekpınar İlkokulu’nda 120 öğrenci ve 9 öğretmenin, Eğirdir Atatürk İlkokulu’nda 105 öğrenci ve 6 öğretmenin, Büyükgökçeli İlkokulu’nda 102 öğrenci ve 5 öğretmenin, Yalvaç Alemdar İlkokulunda ise 300 öğrenci ve 15 öğretmenin katılımıyla gerçekleştirilen özel eğitim programlarında 1, 2, 3 ve 4’üncü sınıflara elektrik nedir, tehlikelerinden korunma, elektriğin doğru kullanımı sunu ve oyun desteğiyle uygulamalı olarak anlatıldı. Yine hafta kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi Yalvaç Meslek Yüksek Okulu Elektrik-Elektronik bölümü öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimiyle beraber teknik eğitim verildi.

Yine hafta kapsamında Süleyman Demirel Üniversitesi Yalvaç MYO Elektrik-Elektronik bölümü öğrencileri ve Yalvaç Endüstri Meslek Lisesi öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliği eğitimiyle beraber teknik eğitim verildi. Öğrencilere elektrik dağıtım sektörünün üstlendiği görevler, dağıtım şebekesinde kullanılan malzemeler, elektrikle çalışırken iş güvenliğinde kullanılan kişisel koruyucu donanım ve ekipmanlar,  AEDAŞ çalışanlarınca tanıtıldı ve nasıl kullanılması gerektiği uygulamalı olarak aktarıldı.

BURDUR’DA ÖĞRENCİLERE TEKNİK EĞİTİM

AEDAŞ, iş sağlığı ile ilgili eğitimlerine Burdur’da da devam etti. AEDAŞ, bilinçli ve bilgili nesiller yetiştirmek amacıyla Burdur Endüstri Meslek Lisesi Elektrik Bölümü öğrencilerine ve Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Meslek Yüksek Okulu Elektrik Bölümü öğrencilerine iş sağlığı ve güvenliğinin yanı sıra teknik eğitim verdi. Eğitimin ardından öğrencilere teknik gezi yaptırılarak ileride meslek hayatlarında kullanabilecekleri bilgiler paylaşıldı.

 
Basın Odası
Basın Odası


Yüksek müşteri memnuniyeti hedefiyle abonelerine özel projeler üreten AEDAŞ; yatırım, altyapı ve tesis çalışmaları hakkında abonelerini bilgilendirme dönemini başlattı. Bölgede bulunan abonelerine çalışmanın niteliği ve ne kadar süreceği bilgisini SMS ile paylaşacak olan AEDAŞ, “Yatırım için bölgenizdeyiz” diyecek. Enerji nakil hatlarının yer altına alınması, aydınlatma direklerinin montajı ya da trafo güç artırma gibi yatırımlardan abonelerinin de bilgisi olması gerektiğine inanan AEDAŞ, “Mahallenizde yatırım, altyapı çalışması yapılacaktır. Vereceğimiz rahatsızlıktan ötürü özür diler, anlayışınız için teşekkür ederiz” SMS’i gönderecek. Söz konusu çalışmanın olduğu süre içinde her hangi bir elektrik kesintisi yapılacaksa o da ayrıca bildirilecek.

Elektrikte yeni abonelik ve güç artırımı süreçlerini hızlandırmayı hedefleyen AEDAŞ, “Enerji Talep Sistemi” adı verilen online sistemi devreye aldı. Tüketici adına işlem yapan yetkili elektrik mühendisleri ve fen adamları, artık son abonelik işlemine kadarki tüm süreçleri bu platform sayesinde online gerçekleştirebilecek.

Ramazan Bayramı’nda tatilcilerin akın ettiği Antalya’da artan elektrik tüketimine karşı alarma geçen AEDAŞ, bayram boyunca enerji sıkıntısı yaşanmaması için planlı kesintileri askıya alırken, 891 personeli de olası arızalara müdahale amacıyla sahada görevlendirdi. Bölgede ilkbahara göre yaz aylarında, elektrik tüketiminde yüzde 75’lere varan artışlar yaşanması nedeniyle yatırım programı ve vardiya düzenini özel olarak dizayn eden AEDAŞ, bu yıl toplam 183 milyon liralık yatırım yapacak

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ. Isparta Bahçeşehir Koleji öğrencilerine elektriğin doğru kullanımı ve tehlikelerinden korunmanın yollarıyla ilgili eğitim verdi.
2017 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.