Ana Sayfaya Dön
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. 186 Çağrı Merkezi
‘Çalışan Sahnesi’, sektörün sorunlarını ve çözümleri tiyatro oyunuyla anlattı
Ana Sayfa / Basın Odası / ‘Çalışan Sahnesi’, sektörün sorunlarını ve çözümleri tiyatro oyunuyla anlattı
‘Çalışan Sahnesi’, sektörün sorunlarını ve çözümleri tiyatro oyunuyla anlattı

Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. (AEDAŞ) tarafından elektrik sektöründe tüketicilerden gelen şikayetlerin sebeplerini araştırmak, çalışanların empati kurma yeteneğini geliştirmek, iş sağlığı ve güvenliği problemlerine dikkat çekmek amacıyla 2016’nın ilk aylarında başlatılan “Çalışan Sahnesi” projesi ilk kez ‘sahne’ aldı.

Tüm oyuncu kadrosu AEDAŞ çalışanlarından oluşan Çalışan Sahnesi Tiyatrosu, iş yaşamındaki zorlukları tiyatro oyunu ile anlattı. Senaryosunu yaşanan olaylardan alan oyunun ilk gösterimi 25 Mart 2017 Cumartesi günü Antalya Yeni Mahalle Kültür Merkezi’nde yapıldı. Gala ise 26 Mart 2017 Pazar günü protokol ve yönetim kadrosunun da katılımıyla Antalya’nın en önemli tiyatro sahnelerinden olan Haşim İşcan Kültür Merkezi Antalya Devlet Tiyatrosu’nda gerçekleştirildi. Çalışan Sahnesi Tiyatrosu, finali ise 2 Nisan 2017 Pazar günü Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Kongre ve Sergi Salonu’nda yaptı.

‘GURUR VERİCİ BİR PERFORMANS’

AEDAŞ Genel Müdürü Mehmet İslamoğlu, ortaya koydukları performans için çalışanlarını kutlarken “Çalışan Sahnesi Projesi bizim en değer verdiğimiz projelerimizden biri ve arkasında 1 yıllık bir emek var. Proje sayesinde yaşanan sorunları çalışanlarımızın ve müşterilerimizin gözünden algılama şansına sahip oluyoruz. Bu arada çalışanlarımızın gösterdiği oyunculuk performansı da gurur verici. Tüm arkadaşlarıma ve projenin yaratıcısı Burdur İl Müdürümüz Emin Şekeroğlu’na ayrıca teşekkür etmek isterim. Şirket olarak bundan sonra da bu tarz projeler içinde yer almaya devam edeceğiz” dedi.

300’ÜN ÜZERİNDEKİ MEKTUPTAN SENARYO OLUŞTURULDU

AEDAŞ’ın Çalışan Sahnesi Projesi’nin ilk adımı 2016 yılının Nisan ayında atıldı. Çalışanlara bir dost ismiyle mektup yazılarak en çok karşılaştıkları sorunlar ve başlarından geçen ilginç anıların paylaşılması istendi. Ardından çalışanlardan gelen 300’ün üzerinde mektup tek tek okunurken, mektuplarda yazan ve en çok karşılaşılan sorunların çözümü için 34 kişilik bir çözüm ekibi oluşturuldu. Söz konusu sorun ve çözümlerin tüm çalışanlarla paylaşımı için ise evrensel bir dil olan tiyatro seçildi. Yine AEDAŞ çalışanlarından oluşan bir ekip senaryo yazarak sorunları tiyatro oyunu haline getirdi. Şirket içinden gönüllülük esasına dayalı olarak kurulan 16 kişilik amatör oyuncu kadrosu, 4 ay boyunca nefes, diksiyon ve oyunculuk eğitimi aldı.

Proje kapsamında şirket dışından sadece yönetmen, dekor ve müzik desteği alındı. Tiyatro oyununda yönetmenliği tiyatro oyuncusu Bilgen Genç Özçelik üstlenirken, dekoru Birsen Yatar, çalışan sahnesine özel olarak hazırlanan tiyatro müziğini ise Cem Mustafa Karaalan hazırladı.

ÇALIŞANLARIN ÇOCUKLARI DA KISA FİLMDE ROL ALDI

Projede sadece çalışanlar değil, çocukları da aktif olarak yer aldı. Çalışanların çocuklarının rol aldığı, iş sağlığı ve güvenliği kurallarına neden uyulması gerektiğinin çocuklar üzerinden anlatıldığı bir kısa film hazırlandı. Söz konusu film, tiyatro oyununun final sahnesinde izleyicilerle buluştu.

  
Basın Odası
Basın Odası


Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ. Isparta Bahçeşehir Koleji öğrencilerine elektriğin doğru kullanımı ve tehlikelerinden korunmanın yollarıyla ilgili eğitim verdi.

AEDAŞ, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası çerçevesinde Antalya, Isparta ve Burdur’daki okullarda öğrencilere özel eğitimler verdi. İş sağlığı ve güvenliği konusunda uyulması gereken kuralların anlatıldığı programlarda, elektrik dağıtım sektöründe tehlikelerden korunmanın yolları da uygulamalı olarak anlatıldı.

Antalya, Isparta ve Burdur’da 1,7 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (AEDAŞ) yeni genel müdürü Bahadır Müdüroğlu oldu. 14 yıldır enerji sektöründe profesyonel iş hayatını sürdüren Müdüroğlu, son olarak Ak Den Enerji’de Genel Koordinatör olarak görev yapıyordu.

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya başta olmak üzere Isparta ve Burdur’da kesintisiz enerji sağlamak üzere yatırımlarına devam eden AEDAŞ, son 1 aylık periyotta üç bölgede toplam 228 kilometrelik enerji hattının bakımını gerçekleştirdi. Aynı dönemde 138 trafoyu da elden geçiren AEDAŞ ekipleri, toplam 13 bin 156 aydınlatma armatürünün de bakımını yaptı
2017 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.