Ana Sayfaya Dön
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. 186 Çağrı Merkezi
SAYAÇ KONTROL BEDELLERİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR
Ana Sayfa / Duyurular / SAYAÇ KONTROL BEDELLERİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR
SAYAÇ KONTROL BEDELLERİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinin 41. maddesi kapsamında müşterinin sayacının incelenmesi yönünde talebi doğrultusunda, sökülen sayacın doğru çalıştığının tespit edilmesi halinde talep sahibine sayaç kontrol bedeli uygulanır. 

Bu kapsamda bedelleri 01.01.2017 tarihinden geçerli olmak üzere 22/12/2016 tarih 6783-3 sayılı EPDK KURUL KARARI'na istinaden değiştirilmiş olup yeni bedeller aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Direk Bağlı tek fazlı aktif veya üç fazlı Aktif ve/veya reaktif sayaçlar: 16,05 TL
Akım trafolu ve/veya gerilim trafolu Aktif ve/veya reaktif sayaçlar: 20,33 TL

Basın Odası
Basın Odası


Ramazan Bayramı’nda tatilcilerin akın ettiği Antalya’da artan elektrik tüketimine karşı alarma geçen AEDAŞ, bayram boyunca enerji sıkıntısı yaşanmaması için planlı kesintileri askıya alırken, 891 personeli de olası arızalara müdahale amacıyla sahada görevlendirdi. Bölgede ilkbahara göre yaz aylarında, elektrik tüketiminde yüzde 75’lere varan artışlar yaşanması nedeniyle yatırım programı ve vardiya düzenini özel olarak dizayn eden AEDAŞ, bu yıl toplam 183 milyon liralık yatırım yapacak

Akdeniz Elektrik Dağıtım AŞ. Isparta Bahçeşehir Koleji öğrencilerine elektriğin doğru kullanımı ve tehlikelerinden korunmanın yollarıyla ilgili eğitim verdi.

AEDAŞ, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası çerçevesinde Antalya, Isparta ve Burdur’daki okullarda öğrencilere özel eğitimler verdi. İş sağlığı ve güvenliği konusunda uyulması gereken kuralların anlatıldığı programlarda, elektrik dağıtım sektöründe tehlikelerden korunmanın yolları da uygulamalı olarak anlatıldı.

Antalya, Isparta ve Burdur’da 1,7 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (AEDAŞ) yeni genel müdürü Bahadır Müdüroğlu oldu. 14 yıldır enerji sektöründe profesyonel iş hayatını sürdüren Müdüroğlu, son olarak Ak Den Enerji’de Genel Koordinatör olarak görev yapıyordu.
2017 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.