Ana Sayfaya Dön
Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş. 186 Çağrı Merkezi
SAYAÇ KONTROL BEDELLERİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR
Ana Sayfa / Duyurular / SAYAÇ KONTROL BEDELLERİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR
SAYAÇ KONTROL BEDELLERİNE İLİŞKİN USUL VE ESASLAR

Elektrik Piyasası Tüketici Hizmetleri Yönetmeliğinin 41. maddesi kapsamında müşterinin sayacının incelenmesi yönünde talebi doğrultusunda, sökülen sayacın doğru çalıştığının tespit edilmesi halinde talep sahibine sayaç kontrol bedeli uygulanır. 

Bu kapsamda bedelleri 01.01.2017 tarihinden geçerli olmak üzere 22/12/2016 tarih 6783-3 sayılı EPDK KURUL KARARI'na istinaden değiştirilmiş olup yeni bedeller aşağıdaki şekilde belirlenmiştir.

Direk Bağlı tek fazlı aktif veya üç fazlı Aktif ve/veya reaktif sayaçlar: 16,05 TL
Akım trafolu ve/veya gerilim trafolu Aktif ve/veya reaktif sayaçlar: 20,33 TL

Basın Odası
Basın Odası


AEDAŞ, 4-10 Mayıs İş Sağlığı ve Güvenliği Haftası çerçevesinde Antalya, Isparta ve Burdur’daki okullarda öğrencilere özel eğitimler verdi. İş sağlığı ve güvenliği konusunda uyulması gereken kuralların anlatıldığı programlarda, elektrik dağıtım sektöründe tehlikelerden korunmanın yolları da uygulamalı olarak anlatıldı.

Antalya, Isparta ve Burdur’da 1,7 milyon aboneye elektrik dağıtım hizmeti veren Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.’nin (AEDAŞ) yeni genel müdürü Bahadır Müdüroğlu oldu. 14 yıldır enerji sektöründe profesyonel iş hayatını sürdüren Müdüroğlu, son olarak Ak Den Enerji’de Genel Koordinatör olarak görev yapıyordu.

Türkiye’nin turizm başkenti Antalya başta olmak üzere Isparta ve Burdur’da kesintisiz enerji sağlamak üzere yatırımlarına devam eden AEDAŞ, son 1 aylık periyotta üç bölgede toplam 228 kilometrelik enerji hattının bakımını gerçekleştirdi. Aynı dönemde 138 trafoyu da elden geçiren AEDAŞ ekipleri, toplam 13 bin 156 aydınlatma armatürünün de bakımını yaptı

Antalya, Isparta ve Burdur’da yaklaşık 37 bin 333 kilometrekarelik alanda 1,7 milyon aboneye hizmet veren AEDAŞ, referandum günü elektrik dağıtımında sorun yaşanmaması için alarma geçti. Arıza onarım ve bakım ekiplerinin vardiya düzenleri yeniden belirlenirken, olağanüstü durumlara karşı da ön hazırlıklar yapıldı
2017 Akdeniz Elektrik Dağıtım A.Ş.